Nevím ani, kolik odstínů zeleně

02.05.2018

Jaro je již konečně v plném proudu, i když teploty napovídají spíše tomu, že je přinejmenším červen a že zítra je konec školního roku. A proto nám příroda v plné síle ukazuje, že je skutečně mocná čarodějka, na kterou nestačí ani Gandalf s Gargamelem dohromady.

Celý článek »

Cesta kolem Světa

03.03.2018

Ten, kdo někdy přijel do Třeboně, tak jistě dostal doporučení, aby se vydal na cestu kolem Světa. Ta sice nebude trvat 80 dní, ani nepřekročíte různá časová pásma, ale jistě Vám nabídne mnoho příjemných zážitků při poznávání nejbližšího okolí Třeboně. Velkou výhodou je, že cesta nemá téměř žádné převýšení a tak je ideální pro výpravu s Vašimi dětmi.

Celý článek »

Pravdivý příběh o velkém putování a potrestaném hříšníkovi

15.02.2018

Český jazyk je velmi malebný a naši předci měli při vymýšlení názvů bujnou fantazii. A tak, když se vezmou názvy některých rybníků okolo Třeboně a různě se poskládají, vznikne třeba příběh o šlechetném králi Janovi.

Celý článek »

Zima v Třeboni

03.02.2018

Zima je samozřejmě primárně určena milovníkům zimních sportů, kteří na svých ski sjíždějí a brázdí nejrůznější sjezdovky českých i zahraničních hor. Ať už na snowbordu nebo lyžích, ať již na Bartonu nebo Elánech využívají dobré podmínky pro svůj sport.

Celý článek »

Konec roku v Třeboni

20.12.2017

Tak je to opět tady. Blíží se konec roku a s ním přichází čas mírného zklidnění (nebereme-li v potaz nákupní šílenství) a zamyšlení se nad během života.

Celý článek »

Zlatá stoka a podzim

22.11.2017

Třeboň je rekreační oblast, která bude samozřejmě vždy navštěvovaná nejvíce o hlavních letních prázdninách. Všichni, kteří přijedou mají velice rádi tradiční "třeboňskou cyklistiku".

Celý článek »

Rybník Rožmberk - a je sloveno

20.10.2017

Spousta kaprů a možná ještě více natěšených diváků. Tak se dá lapidárně popsat obrovský mumraj, který se odehrával při víkendovém výlovu našeho  největšího rybníka - Rožmberka.

Celý článek »

Výlov Rožmberka

08.10.2017

Velká událost podzimu je zde. Jak již je v posledních letech zvykem, proběhne v  brzké době výlov " Největšího". Nenechte si ujít vrchol rybářské sezóny, který již neodmyslitelně  patří ke krátícím se dnům nostalgického třeboňského babího léta.

Celý článek »

Rybářské slavnosti

14.08.2017

Přijměte pozvání do Třeboně na Rybářské slavnosti. Předposlední prázdninový víkend od 18. do 20. srpna bude město Třeboň patřit všem příznivcům rybářského cechu a milovníkům rybích pochoutek.

 

Celý článek »

Třeboň lázeňská

31.07.2017

Prázdniny jsou v plném proudu a léto přináší stále nové možnosti, jak strávit volný čas. I město Třeboň chce nabídnout svým návštěvníkům nejen mnoho zábavy, ale i trochu poučení a inspirace.

Celý článek »